Kalendarium

Przedstawienie pod tytułem "Zemsta Cyganki"

Przedstawienie teatralne pod tytułem „Zemsta Cyganki” Koła Śpiewaków w Groszowicach. Pięcioaktowy dramat cieszył się ogronym zainetersowaniem - na spektakl przybyła duża liczba mieszkańców Groszowic. Wieczór teatralny Związku Młodzieży Polsko-Katolickiej. Na przedstawienie „Chrześcijanki” przybyło około 250 osób, a po przestawieniu wszyscy goście bawili się na zabawie tanecznej, która trwała do 2 w nocy.

Wasze historie

ARCHIWA RODZINNE

Szanowni mieszkańcy Opolszczyzny!

Być może przeprowadzając remont mieszkania czy domu, a może nawet robiąc porządki na strychu lub w piwnicy natraficie Państwo na zbiór starych dokumentów, fotografii czy też innych pamiątek.

Być może ktoś z Waszych krewnych był pasjonatem historii, zapalonym fotografem, może sam opisywał różne zdarzenia tworząc w ten sposób ciekawą kronikę.

Być może ktoś bliski lub Państwo uczestniczyliście w istotnych dla regionu wydarzeniach i dokumentowaliście ich przebieg, gromadząc przez lata informacje o tym, co było dla Państwa istotne, co było radością a co budziło troskę.

Może zastanawiacie się Państwo co zrobić ze zgromadzonym, czy też odnalezionym zbiorem.

Dużą stratą dla historii naszego regionu byłoby, gdyby czyjaś praca, pasja, trud i poświęcenie poszły na marne, a zgromadzone dokumenty czy też zbiory fotografii lub innych materiałów „wylądowały” na śmietniku.

Przekażcie Wasze "skarby" Archiwum!

Strefa dobrej zabawy